3 kritéria dobrej stavebnej firmy

3 kritéria dobrej stavebnej firmy

Od momentu, čo som začal rekonštruovať svoj dom, som mal možnosť stretnúť a taktiež v praxi odskúšať mnohé stavebné firmy. Na základe toho som si vytvoril tri základné kritéria, podľa ktorých viem po veľmi krátkej dobe zistiť, či je daná firma v pohode, alebo by som sa mal poobzerať po inej. Môžete, no nemusíte, sa nimi riadiť aj vy, no za mňa môžem povedať, že sa mi to zatiaľ naozaj osvedčilo.
 robotníci na arašidoch.jpg

  1. Sympatie

To, či je vám niekto sympatický, alebo nie je, môžete zistiť v priebehu niekoľkých sekúnd. Viem, že to možno nie je veľmi profesionálne, no sympatie sú pri akejkoľvek spolupráci strašne dôležité. Ak sa stretnete s pánom vedúcim, ktorý na vás pôsobí naozaj zle, skúste ešte chvíľku pohľadať. Za asi päť rokov, čo som mal možnosť na svojom dome odskúšať niekoľko stavebných firiem, sa mi toto kritérium osvedčilo na dvesto percent.
 

  1. Referencie

Toto je už trošku objektívnejšie kritérium. Nikdy nespolupracujte s firmou, ktorá nemá žiadne referencie. Verte, že tie negatívne, sú v niečom dokonca lepšie. Ak o danej forme ešte nikto nič nepočul, znamená to, že je niečo zle. Popátrajte na internete a skúste sa popýtať aj u svojich známych. Musím zas povedať i to, že asi dvakrát, som toto pravidlo nedodržal a dopadlo to dobre. Stavil som práve na sympatie.
 muži na stavbe.jpg

  1. Cena

Cena práce a materiálu je veľmi dôležité kritérium. Asi vás to bude zaujímať aj z ekonomického hľadiska, no zároveň si na základe cien, viete urobiť aj veľmi dobrý obrázok. Ak je cena extrémne premrštená, nehovorí to o ničom dobrom. Platí to ale aj naopak. Ak si firma za prácu alebo za materiál pýta až podozrivo málo peňazí, taktiež to nemusí byť najlepšia voľba. Aby ste vedeli zhodnotiť, či sú ceny primerané, vysoké alebo až príliš nízke, urobte si najprv malý prieskum. Popozerajte na nete, čo koľko stojí a nezabudnite ani na cenníky iných firiem.